Vocalzone Pastil

Boğaz Pastili

Boğaz pastili kullanımı ve faydaları

Boğaz Pastili; tahriş olan boğaz dokularında meydana gelen öksürük ve ağrı gibi semptomları geçici olarak hafifletmeye yardımcı olan takviye ürünlere denir. Çoğunlukla, farklı özelliklere ve etkilere sahip bitkisel özlerden oluşmaktadır. Boğaz pastilleri, ağrıların azaltılmasında ve semptomların hafifletilmesinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte solunum yollarında oluşan enfeksiyonlarınız eğer uzun sürüyorsa mutlaka doktorunuza başvurunuz. 

Boğaz Pastili Nasıl Kullanılır?

Ağız içinde emilerek tüketilmelidir. Boğaz bölgesindeki kuruluğun azaltılmasında ve boğazın nemlendirilmesinde işlevi olan boğaz pastillerinin doğrudan olarak yutulmaması gerekmektedir.  

Yutma tehlikesi olduğundan küçük çocuklara verilmesi sakıncalıdır. Bu nedenle 12 yaş ve üzerindeki bireylerin kullanması önerilmektedir. 

Boğaz pastilleri, takviye niteliği taşıdığından dolayı normal beslenmenin ve ilaçların yerine geçmez. Bu ürünleri kullanırken günlük porsiyon sınırı aşılmamalıdır. Günlük kullanımı genellikle 2 ila 4 adetle sınırlandırılmaktadır.  

Boğaz Pastilinin Faydası Nedir?

Boğaz pastillerinin en önemli faydası boğaz ve solunum yollarını yumuşatmaya destek olmasıdır. İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde daha rahat nefes alabilmeyi sağlar. Boğaz pastillerinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; 

Boğaz Rahatlatıcı: Özellikle boğaz ağrısı veya boğazda meydana gelen tahriş için anında rahatlama sağlar. Pastillerin içeriğinde genel olarak mentol ve nane gibi rahatlatıcı maddeler bulunmaktadır.  

Soğuk Algınlığı ve Boğaz Ağrısında Kullanım: Boğaz Pastilleri, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı şikâyeti olan bireyleri rahatlatır. Ancak uzun süre semptomlarda iyileşme görülmezse mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Ses Kısıklığı: Boğaz enfeksiyonları esnasında bireylerin sıkça karşılaştığı ses kısıklığı, bireyler için zorlu bir durum olabilir. Bu gibi durumlarda bazı pastiller, ses kısıklığı problemine etki ederek, semptomların hafiflemesine yardımcı olabilir. 

Kullanım Kolaylığı: Boğaz pastilleri, kolay kullanım avantajı sunar. Çoğu zaman, yanınızda taşıyabileceğiniz küçük paketlerde gelirler ve ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz. Böylece, boğaz ağrısı veya tahrişi hissettiğinizde hızlı bir şekilde rahatlama sağlayabilirsiniz. Ayrıca, boğaz pastilleri genellikle hoş tatlara sahiptir, bu da kullanımlarını daha keyifli hale getirir.

Koruyucu ve Önleyici Etkiler: Boğaz pastilleri, sadece boğaz ağrısını hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda boğazı korur ve gelecekteki rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur. Özellikle soğuk algınlığı ve grip mevsimlerinde düzenli olarak boğaz pastili kullanmak, boğazın nemli ve sağlıklı kalmasına katkı sağlar. Bu, enfeksiyonlara karşı doğal bir bariyer oluşturur ve boğaz sağlığını korur.

Vocalzone Pastil Hakkında Genel Bilgi

Ses kısıklığı ve boğaz ağrısının doğal çözümü olan Vocalzone Pastil;  Mürrisafi, Mentol ve Nane Yağı içeren bir takviye edici gıdadır. Klasik, Frenk Üzüm (Şekersiz) ve Ballı Limon aroması ile 24’lü ve 12 ‘li formlar halinde satışa sunulmaktadır. Ayrıca Vocalzone Pastil vegandır ve doğaldır. 

Vocalzone Pastil’i tüketirken, ağızda yavaşça emilmelidir. Kullanım esnasında derin nefes alarak pastil içeriğinin buharlaşıp ağız ve boğaz mukozasına temas ettirilmesi sağlanmalıdır. Böylelikle mukozaya yapışan Mürrisafi herhangi bir sebepten dolayı oluşan enflamasyonu gidermeye destek olur. Böylece tüm ağız ve boğaz boşluğuna yayılmış olacaktır. Bu sayede boğaz ağrısı ve ses kısıklığı semptomları da azalacaktır. Vocalzone Pastil, Mürrisafi içeren ilk ve tek pastildir. Enflamasyon sonucu gelişen boğaz ağrısı ve ses kısıklığına doğal çözüm sunmaktadır. 

Kendiniz ve 12 yaş üzeri çocuğunuz için uygun bir ürün arıyorsanız, Vocalzone Pastil iyi bir seçenek olabilir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için Vocalzone web sitemizi ziyaret edin.

KAYNAKLAR: 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir